Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Walczymy o sprawiedliwy wyrok w sprawie interwencji w Łodzi!

Dawno nie widzieliśmy takiego przerażającego widoku! Sunia rasy owczarek kaukaski, z guzem wielkości piłki do siatkówki na listwie mlecznej!! Pies nie miał siły nawet się podnieść. Nic dziwnego – później okazało się, że guz ważył 2,5 kg. Z rany sączyła się ropna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Właściciel nie podjął leczenia suczki. W ogóle nie interesował się jej losem. O zdarzeniu powiadomiliśmy policję, która ukarała właściciela mandatami. Zostało  wszczęte postępowanie z Ustawy o Ochronie Zwierząt za znęcanie się nad psem.
OTOZ Animals Inspektorat Łódź będzie wykonywać  prawa pokrzywdzonego.

Owczarek natychmiast po odebraniu został przewieziony do lecznicy, gdzie po wstępnych badaniach jeszcze tego samego wieczora przeszedł operację. Teraz powoli dochodzi do zdrowia.

Mamy nadzieję, że to rażące zaniedbanie zostanie należycie ocenione przez Sąd i odpowiednio ukarane.

My, jako oskarżyciele posiłkowi dołożymy do tego wszelkich starań!
obrazek przedstawia suczke owczarka kaukaskiego z widoczną w dolnej części brzucha raną
Suczka odebrana na interwencji z widoczną raną

 

Jeżeli chcesz aby ten i inne inspektoraty dalej działały na rzecz ochrony zwierząt możesz wspomagać je darowiznami. Funkcjonują one jedynie dzięki pomocy ludzi dobrej woli i skupiają głównie wolontariuszy. Zapytaj także o możliwość wejścia w szeregi inspektorów OTOZ Animals na mail: rekrutacja@otoz.pl.