Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Walki psów w Polsce? Dramatyczne zgłoszenie dot. skatowanego, młodego mieszańca rasy Amstaf..

OTOZ Animals Inspektorat Oświęcim : [Uwaga drastyczne zdjęcia]

Otrzymaliśmy bardzo niepokojące zgłoszenie o martwym psie, leżącym ze związanymi łapami , na poboczu ulicy w Gminie Wilamowice k/ Bielska. Na miejscu odkryliśmy przerażający widok – zwłoki młodego, około półtorarocznego mieszańca rasy Amstaf. Na ciele zwierzęcia widoczne były liczne rany kąsane i szarpane. Pies musiał jeszcze żyć gdy oprawcy związali naprzemiennie jego przednią i tylną łapę uniemożliwiając zwierzęciu ruchy, a następnie, jak można przypuszczać z obrazu opuchniętego pyszczka został brutalnie dobity uderzeniem prawdopodobnie powodującym zgon psa. Kolejnym krokiem zwyrodnialców było wyrzucenie zwłok pieska na pobocze ul. Więźniów Oświęcimia w Wilamowicach.

Złożyliśmy oficjalne doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Policja kryminalna podjęła czynności dochodzeniowe w tej sprawie. Zwłoki psa zostały zabezpieczone przez odpowiednie służby. Apelujemy do wszystkich osób, które mogą posiadać wiedzę na temat tego zdarzenia, by pomogły w ujawnieniu sprawców tego barbarzyńskiego czynu. Prywatni sponsorzy złożyli się na wysoką nagrodę finansową za wskazanie sprawcy. Prosimy o kontakt mailowy: otoz.oddzial@gmail.com  , kontakt telefoniczny: 691-485-682 ; 698-024-633  lub z kontakt z najbliższą Komendą Policji tel. 997

Może ktoś rozpoznaje psa?

 

Opis:

Mieszaniec rasy American Staffordshire Terrier, potocznie zwaną jako Amstaf.

Wiek – około rok lub 1,5 roku

Umaszczenie: brąz pręgowany, odmiany: biały „kołnierz” wokół całej szyi zlewający się pod szyją w dużą „krawatkę”, pod pyszczkiem biała broda również zlewająca się z „krawatką”, między oczami biała strzałka spływająca na nos tworząc białą plamę, końcówka ogona z charakterystycznym białym „pędzelkiem”, łapy do stawów nadgarstkowych i  skoków -białe (najwięcej białego na przedniej prawej łapie, najmniej białego na tylnej prawej łapie).

Psiak musiał być wystawiony jako tzw.”wabik” mający za zadanie wzbudzenie agresji i motywacji u psów stricte przeznaczonych do walk.  Zwykle taki pies jest bezbronny i nieofensywny,  o czym może świadczyć brak ran kąsanych na samym pyszczku – nie bronił się…

 

Art. 16. Ustawy o ochronie zwierząt

Zabrania się wykorzystywania zwierząt w widowiskach i sportach noszących znamiona okrucieństwa, w szczególności zabrania się organizowania walk z udziałem byków, psów, kogutów.