Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska odrzucił wniosek o odebranie psów z Małoszyc | OTOZ Animals

11.03.10r. inspektorzy OTOZ Animals uratowali szesnaście psów ze schroniska dla psów w Małoszycach, należącego do Sławomira T. zgodnie z art 7 Ustawy o ochronie zwierząt.

Nasi inspektorzy, wraz z lekarzem weterynarii, w odpowiedzi na skargi napływające do OTOZ Animals od radnych z Rumi, przeprowadzili kontrolę warunków w schronisku. Na miejscu zastaliśmy wychudzone, chore psy z zapadniętymi bokami, wymagające natychmiastowej pomocy. Większość z nich miała na ciele ropiejące rany.

Lekarz weterynarii stwierdził również choroby skóry, m.in. grzybicę. Zwierzęta były bardzo głodne, rzucały się na karmę. U niektórych stwierdzono odwodnienie. Zwierzęta zdrowe przebywały w boksach razem z chorymi. Nie izolowano również zwierząt agresywnych, przez co słabsze doznawały pogryzień. Gnijące rany na ciele zwierząt dowodziły braku jakiejkolwiek opieki na terenie schroniska.

Niestety pomimo zdjęć i materiału fimowemu dowodzącemu, że na terenie schroniska doszło znęcania się nad zwierzętami, wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska odrzucił wniosek OTOZ Animals o odebranie psów.

Link do petycji w sprawie zamknięcia schroniska w Małoszycach

Dowiedz się więcej:  https://www.otoz.pl/304.html

https://otoz.pl/318.html

Zobacz wstrząsający reportaż Ekspresu Reporterów TVP2 o schronisku w Małoszycach:http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/30032010/1446447

Zobacz materiał filmowy Panoramy TVP Gdańsk:http://www.youtube.com/watch?v

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj