Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wystaw miskę z wodą! Upał to ŚMIERTELNE niebezpieczeństwo dla zwierzaka!

Lejący się z nieba żar poważnie zagraża życiu i zdrowiu zwierząt. Gdy upał zaczyna doskwierać ludziom, to dla zwierząt już od dawna może być nie do zniesienia.

Wystawienie miski z wodą na zewnątrz nic nie kosztuje, a dzikie koty, ptaki, jeże i owady będą nam wdzięczne.

Zwróćmy uwagę na zwierzęta gospodarskie, które w te gorące dni będą piły więcej. Pilnujmy, by miały stały dostęp do czystej wody.

Psy i koty źle znoszą wysokie temperatury. Grozi im odwodnienie, przegrzanie, a nawet udar cieplny.

Koty to zwierzęta, które „zapominają” o piciu i mogą szybko się odwodnić. Jeśli nie będą miały dostępu do wody, to mogą się o nią nie upominać. Odwodnienie u kota wynoszące od 10 do 15 procent może spowodować nieodwracalne konsekwencje. 20 proc. może doprowadzić do śmierci. Zwracajmy na to uwagę w upalne dni!

Psy chłodzą się przez ziajanie, ale oddawanie ciepła stanowi dla nich kłopot. Największe problemy mają psiaki o krótkich pyszczkach.

Zwracajmy uwagę nie tylko na naszych pupili, ale także na zwierzęta z naszej okolicy. Niestety, choć to okrutne i niehumanitarne barbarzyństwo, wciąż zdarzają się psy więzione na łańcuchach. Widząc takiego psiaka, upewnijmy się, że ma on dostęp do wody, do której jest w stanie do dosięgnąć i że ma możliwość schowania się przed słońcem.

Nasza czujność może uratować życie! Jeśli widzisz krzywdę zwierząt, skontaktuj się z naszym inspektoratem:

tel.: 517 274 947

mail: biuro@otoz.pl