Bahavas

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

dorosła / dorosły

Wielkość

duża / duży

Rasa

mieszana

Umaszczenie

tabby / pręgowany

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Bahavas jest kotem, którego życie do tej pory nie rozpieszczało. Jest on kotem chorym na FIV (niedobór odporności), ale również jest niewidomy na jedno oczko, a słuch oraz węch mu nie domagają. Jednak czy to znaczy, że taki kot nie ma szansy na miłość?

Bahavas chwilami nie rozumie co się wokół niego dzieje i bywa zdezorientowany. Ma chwilami problem ze znalezieniem miski z jedzeniem, która jest pod jego noskiem. Czasem zdarza mu się nasyczeć na człowieka, jednak nie jest to spowodowane agresją, a frustracją. Jednakże jest coś czego z niczym innym nie pomylili. Jest to ludzka ręka, gdy tylko drzwiczki jego klatki się otwierają, on natychmiast zaczyna szukać kontaktu z człowiekiem. Poprzez swoje zachowanie wyraża pragnienie bliskości i miłości, wciąż szukając wsparcia w ludziach otaczających go. Bahavas niejednokrotnie pokazuje, że jest gotowy na bliski kontakt z człowiekiem, a nawet daje do zrozumienia, że go potrzebuje. Sam pcha się na kolana, aby się przytulić, czy chociażby postarać się o dotyk ludzkiej dłoni. Tak wyraża swoje pragnienie bycia kochanym i akceptowanym.

Pomimo swoich ograniczeń zdrowotnych, Bahavas emanuje ogromną miłością i szuka ciepła oraz akceptacji we wsparciu człowieka.