Barni

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

młoda / młody

Wielkość

mała / mały

Rasa

mieszana

Umaszczenie

czarny

Schronisko

Elbląg

Opis

Barni – młodzieniec o ujmującym, złocistym spojrzeniu.

Minęły 2 lata odkąd Barni zasila szeregi naszych podopiecznych (trafił do schroniska 03.04.2020)  i zachodzimy w głowę, jak to jest możliwe, że nikogo jeszcze nie uwiodło jego przebojowe usposobienie.

Barni, liczący sobie zaledwie 3 wiosny, fantastyczny pod wieloma względami i wbrew pozorom mocno charakterystyczny, wyróżniający się na tle innych. Jest amatorem wszelkiego rodzaju zabawek, a szczególnie rozkochał sobie piłki, za którymi chętnie biega, lecz nie aportuje.

Uwielbia poddawać się błogiemu lenistwu, koniecznie w towarzystwie człowieka oraz swojej zdobyczy.

Barni nie przepada za innymi samcami, dlatego w boksie towarzyszą mu suczki. W ostatnim czasie dzielił boks z sunią, z którą doskonale się dogadał. Na spacerach zachowuje się grzecznie, choć na mijane psy reaguje głośnym szczekaniem. Problem ten nie jest aż tak zawiły i uważamy, że jest to kwestia do wypracowania.

Barni jest psem szalenie inteligentnym, choć ciężko jest mu się skupić na uczeniu sztuczek, gdy wszystko dookoła go żywo interesuje. W schronisku jest pobudzony i ujarzmienie tego stanu wymaga czasu. Nie boi się wody i z pewnością chętnie pławiłby się we wszelkich akwenach. U weterynarza zachowuje się bezproblemowo.

Podsumowując, Barni jest spragnionym kontaktu z człowiekiem psem. Nie może się oprzeć, gdy jest on w pobliżu. Zawołany podbiega z rozmachanym ogonem, by się poprzytulać. Sam również wskakuje na kolana i domaga się głaskania. Z pewnością świetnie odnalazłby się w domu z ogrodem, gdzie chętnie spożytkowywałby swoją energię. W nieskończonej obfitości obdaruje każdego członka rodziny swoją miłością!

nr karty: 8/EL/2020

Wirtualny opiekun: Lidia Rychcik