Budrys

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

seniorka / senior

Wielkość

duża / duży

Rasa

mieszana

Umaszczenie

podpalany

Schronisko

Elbląg

Opis

Wiecie jak to jest być ,,żywym alarmem” widzącym przez większość życia świat tylko na tyle, na ile pozwalał łańcuch przymocowany do budy?

My nie chcemy nawet o tym myśleć. Budrys wiódł właśnie takie życie… Znając realia ,,psów łańcuchowych” nigdy nie był na spacerze i nie zaznał dotyku człowieka, czy domowego ciepła. Frustracja, jaka towarzyszy takim psom z powodu ograniczonej wolności, często przeradza się w agresję. Stało się tak i w przypadku Budrysa. Taki pies nie rozumie , że ręka człowieka może głaskać i przypinać smycz, by psiak mógł pójść na spacer razem z człowiekiem. Nie wspominając już o integracji z innymi zwierzętami. Ten pies przeszedł długą drogę by, w końcu nam zaufać i, na przykład, wyjść na spacer. Taki pies nigdy nie dojdzie do siebie i nie będzie ,,wzorowym” towarzyszem, ale psem, który potrzebuje zrozumienia, cierpliwości i akceptacji. Budrys mimo wszystko jest dobrym psem, który uwielbia wyjścia z opiekunami do lasu, nienachalną uwagę i pieszczoty.

Nasz 10-letni kawaler nie przepada za kotami, ale raczej nie ma problemu z innymi psami. W boksie aktualnie przebywa z suczką i psem. Nie ma między nimi żadnych problemów.

W przypadku takich psów, jak Budrys zawsze należy zwracać uwagę na jego zachowania. Nigdy nie wiemy, jak pies dokładnie zareaguje w danej sytuacji.

Bardzo chcielibyśmy, by chociaż na stare lata Budrys doświadczył, czym jest życie u boku człowieka, dla którego pies jest przyjacielem i członkiem rodziny a nie żywym alarmem.

nr karty: 406/2019

*Zdjęcia zamieszczone jako pierwsze, zostały zrobione w kwietniu 2023r.

Wirtualny opiekun: rodzina Rudich