Kira

Informacje dodatkowe

Płeć

samica

Wiek

młoda / młody

Wielkość

średnia / średni

Rasa

mieszana

Umaszczenie

czarny

Schronisko

Elbląg

Opis

Kira to średniej wielkości sunia o przedłużonej sierści, która po raz pierwszy trafiła do schroniska 21.03.2014 jako mniej więcej 2-letni pies. Była półdzika, ponieważ zanim się tutaj znalazła, mieszkała na działkach i nie miała kontaktu z ludźmi. Przez wiele miesięcy chowała się do budy na nasz widok, nie chciała wychodzić na spacery, a gdy już udało się ją wyciągnąć z boksu – zapierała się, skakała i wyrywała smycz.
Dzięki pracy wielu ludzi nieobojętnych na jej los – Kira zmieniła się nie do poznania. Stała się delikatna, łagodna i bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Z zachowań półdzikiego psa pozostał jej jedynie strach przed gwałtownymi ruchami.

We wrześniu 2019 roku Kira nareszcie została adoptowana. Niestety 03.01.2024, z powodu zmiany sytuacji życiowej jej opiekunów, Kira znowu znalazła się w schronisku.

Kira na spacerach to wulkan energii – puszczona luzem biega jak torpeda i przeskakuje różne przeszkody. Co jakiś czas “melduje się” opiekunom, żeby rozdać kilka buziaków. Często delikatnie opiera się łapami o osoby, z którymi jest akurat na spacerze i patrzy w oczy – zupełnie, jakby chciała podziękować za wspólnie spędzony czas.
W boksie mieszkała już z wieloma psami i nigdy nie wchodziła z nimi w konflikty.
Kira bez wątpienia będzie wdzięcznym i oddanym kompanem na długie lata i wniesie do nowego domu mnóstwo radości.

nr karty: 3/2024

*zdjęcia zostały zrobione w lipcu 2019r.

Wirtualny opiekun: Dominik