Łajka

Informacje dodatkowe

Płeć

samica

Wiek

seniorka / senior

Wielkość

duża / duży

Rasa

Europejski krótkowłosy

Umaszczenie

rudy

Schronisko

Elbląg

Opis

Łajka po raz pierwszy trafiła do naszego schroniska oddana przez swojego opiekuna 28.08.2014. Mężczyzna, z uwagi na swój stan zdrowia, nie był w stanie zapewnić właściwej opieki tej młodej (urodzonej mniej więcej w styczniu 2014 roku), pełnej energii i dużej suczce.

Od tamtego czasu Łajka dwa razy opuściła schronisko i dwa razy wracała. Ostatni raz 12.10.2018. Minęło już kilka lat, a ta wspaniała suczka wciąż tutaj tkwi. Niepojętym dla nas jest fakt, że mimo jej przecudnej urody, smutnego spojrzenia i delikatnej osobowości, nie zaskarbiła sobie niczyjego serca…

Łajka kocha swoich schroniskowych opiekunów i wolontariuszy. Cieszy się na ich widok, pragnie spaceru, głaskania i zabawy. Jest dużym, silnym psem i niestety ciągnie na smyczy, ale jest to oczywiście kwestia do wypracowania. Na wybiegu szaleje, gania się ze swoim kumplem z boksu Maksem i biega za piłką. Jest prawdziwą fanką aportowania.

Było już kilku chętnych do adopcji Łajki, ale rezygnowali po chwili „spaceru”, kiedy zestresowana ciągnęła ich z powrotem do schroniska… Dla naszej niuni szukamy zatem ludzi cierpliwych i świadomych. Takich, którzy stworzą jej bezpieczną, spokojną przystań. Niewymagających, dobrych. Nasza Łajka będzie rewelacyjnie czuła się w domu z ogrodem, koniecznie z innym psem. Być może znajdzie się chętny do adopcji Łajki „w pakiecie” z jej kumplem z boksu?

nr karty: 294/2018

*Pierwsze zdjęcia zostały zrobione w kwietniu 2023.

Wirtualny opiekun: Joasia