Onyx

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

młoda / młody

Wielkość

duża / duży

Rasa

w typie rasy

Umaszczenie

beżowy, biały

Miejsce znalezienia

Zielona Góra

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Onyx to wyjątkowy pies, który w pierwszym kontakcie może sprawiać wrażenie nieśmiałego, jednak szybko otwiera się na nowe znajomości. W chaosie schroniska czuje się nieco zestresowany, ale gdy tylko wyjdzie na zewnątrz, widać, że staje się zupełnie inny. Skacze z radością, szczególnie gdy już kogoś pozna, co świadczy o jego przyjacielskim podejściu.

Jest energicznym psem, który uwielbia biegać, choć czasami jego niezdarność może być urocza. Ma w sobie instynkt łowcy i niekiedy goni koty. Obcych obserwuje, zachowując czujność. Warto pamiętać, że ze względu na ten instynkt lepiej być ostrożnym w niektórych sytuacjach.

Jednakże Onyx to nie tylko pies o silnym charakterze. Potrafi być również prawdziwym „miziochem”, który uwielbia przytulanie się i okazywanie uczuć.

W chwili obecnej nie wykazuje problemów w obecności dzieci, jednak ze względu na swoją masę, zaleca się zachowanie ostrożności, aby nie dopuścić do niechcianych wypadków.

Onyx to wyjątkowy pies, który czeka na swojego nowego opiekuna, gotowego przyjąć go do swojego domu i dać mu miłość oraz bezpieczeństwo, którego tak bardzo potrzebuje.