Pepitka

Informacje dodatkowe

Płeć

samica

Wiek

młoda / młody

Wielkość

mała / mały

Miejsce znalezienia

Gmina – Bytnica

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Pepitka to delikatna i jeszcze mocno wystraszony psinka. Pomimo swojego strachu jest ciekawa otoczenia i sama szuka kontaktu. Jest bardzo krucha i wrażliwa i potrzebuje chwili, aby się otworzyć i przekonać do nowych osób.

W pierwszym kontakcie z człowiekiem ucieka i zamiera ze strachu, bo nie wie czego może się spodziewać. Jednak jak już kogoś pozna, to wita znajomą osobę merdaniem ogonka i stepowaniem z radości. Potrafi wtulić się w opiekuna i tak w bezruchu siedzieć przez dłuższy czas, prosząc ciągle łapką o jeszcze. Widać po niej, że jest wpatrzona w człowieka i bardzo potrzebuje bliskości i czułości, której może nigdy do tej pory nie doświadczyła. Spacer poza schroniskiem jest spokojny i ostrożny – bacznie obserwuje wszystko wokół i analizuje czy nic nie zagraża jej bezpieczeństwu. Na widok obcych ludzi i psów wycofuje się i szuka ucieczki. Jednak w znajomych psach i ludziach szuka wsparcia i szybko się otwiera. Ta urocza, filigranowa psinka, nie wykazuje zachowań agresywnych, jest bardzo przyjacielskim i wrażliwym pieskiem.

Szukamy dla Pepitki domu spokojnego, cierpliwego i troskliwego, ale też takiego opiekuna, który będzie chciał pracować z sunią nad jej lękami oraz poświęci jej tyle czasu ile będzie potrzebowała, a przy tym zadba o spełnienie wszystkich najważniejszych psich potrzeb.