Pumba

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

młoda / młody

Wielkość

średnia / średni

Rasa

mieszana

Umaszczenie

brązowy, czarny

Miejsce znalezienia

Gmina – Otyń

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Pumba to prawdziwa kula energii i radości. Jego entuzjazm do życia jest zaraźliwy, a żywiołowość sprawia, że zawsze jest gotów do zabawy. Potrzebuje sporo uwagi, ale jednocześnie jest niesamowicie przywiązany do ludzi.

Uwielbia głaskanie, przytulanie i jest doskonałym towarzyszem w chwilach relaksu. Nie lubi za to zakładania szelek. Prawdopodobnie nie ma doświadczenia z nimi i jest to dla niego nowe doświadczenie. Umiejętnie ucieka przed tą czynnością, ale za to nie przejawia żadnej agresji przy ich zakładaniu.

W schronisku pokazał się jako pies, który tęskni za ludzkim towarzystwem i potrzebuje bliskości, jest wówczas najbardziej szczęśliwy. Czasem wyraża swoją młodzieńczą żywiołowość piszcząc i płacząc, zwłaszcza gdy opuszcza go człowiek. Wymaga konsekwentnego szkolenia, aby nauczyć go, że czasem trzeba być samodzielnym, ale też, że jednocześnie zasługuje na miłość i wsparcie.

Idealny dom dla Pumby to miejsce, gdzie będzie miał możliwość spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu, ale także gdzie znajdzie bezpieczne i ciepłe miejsce do odpoczynku obok swoich ukochanych ludzi. Osoba adoptująca powinna być gotowa na zaangażowanie czasowe i emocjonalne.

Prawdopodobnie w przeszłości miał kontakt z ludźmi jeżdżącymi samochodami, bo zaciekawiony próbuje zaglądać do nich do środka.