Trybik

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

młoda / młody

Wielkość

średnia / średni

Rasa

mieszana

Umaszczenie

beżowy, czarny, podpalany

Miejsce znalezienia

Gmina – Brzeźnica

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Trybik to niewielkiej wielkości samiec, który z wyglądu przypomina liska. To bardzo delikatny i zagubiony piesek, który wykazuje zachowania lękowe. Przebywa obecnie w domu tymczasowym, gdzie sprawuje się świetnie. Od samego początku zachowuje czystość w domu. Dokładnie wie od czego są spacerki i nie zdarzyło mu się jeszcze załatwić się w domu.

Trybik z racji swojego młodego wieku uwielbia się bawić. Szarpak i zabawki są jego ulubionymi przedmiotami. Z chęcią też zaprasza do zabawy inne psiaki. Trybik jest bardzo społecznym psem i ciężko mu przejść obojętnie obok innych przedstawicieli swojego gatunku.

Trybik coraz chętniej podejmuje kontakty z człowiekiem. Często przychodzi po głaski, regularnie rozdaje buziaki, a w nocy lubi wtulić się w człowieka i zasnąć w jego ramionach. Gdy nabierze zaufania, to zmienia się w prawdziwą przytulankę!

Mimo dyskomfortu jaki sprawiają mu te czynności, Trybik bez problemu poddaje się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym oraz weterynaryjnym.

Trybik to psiak lękowy, który dzielnie walczy o to, by nabrać zaufania do człowieka. W tej walce potrzebuje jeszcze tylko spokojnego i cierpliwego człowieka, który mu pokaże, że nie musi się dłużej bać.