Zeus

Informacje dodatkowe

Płeć

samiec

Wiek

młoda / młody

Wielkość

mała / mały

Rasa

mieszana

Umaszczenie

podpalany

Miejsce znalezienia

Zielona Góra

Schronisko

Zielona Góra

Opis

Rok urodzenia: 2023

Zeus to jeszcze psie dziecko, które do niedawna dziko żyło i nigdy nie było odpowiednio zsocjalizowane z człowiekiem. Został znaleziony wraz ze swoim rodzeństwem na polach, gdzie każdego dnia musiał walczyć o przetrwanie. Nie wie co to znaczy więź z człowiekiem i co się z nim teraz dzieje, bo pomimo schronienia i codziennego posiłku znalazł się w niewoli, wśród obcych, wciąż szczekających psów i ludzi, xmz którymi do tej pory nie miał kontaktu.

Zeus podczas pierwszego kontaktu sam nie wie jak ma się zachować… czy lizać po rękach, czy podgryzać, czy warczeć i odstraszać czy może uciekać i chować się. Na tę chwilę jest lękowym pieskiem, któremu bardzo brakuje pewności siebie i nie potrafi sobie jeszcze radzić z emocjami, które mu towarzyszą. Jednak pomimo strachu i niepewności, szuka kontaktu i sam podbiega, próbuje przekraczać bezpieczne dla niego granice i komunikować się z człowiekiem.

Na tę chwilę dopiero się poznajemy i Zeus jeszcze potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i zaufać. Pomimo swoich lęków, piesek jest bardzo otwarty i ciekawy otoczenia dlatego wierzymy, że przy systematycznej pracy wyrośnie na wspaniałego i kontaktowego psa. Zeus w tej chwili najbardziej potrzebuje stabilizacji emocjonalnej, najlepiej jednego opiekuna, któremu zaufa i poczuje się przy nim bezpiecznie dlatego szukamy dla niego domu, który będzie z nim pracował i go socjalizował, nauczy zasad życia wśród ludzi, będzie cierpliwy i da tyle czasu, ile będzie potrzebował, aby zaufać i poczuć się bezpiecznie.