Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Do niedawna Gerda żyła zamknięta w ciasnej komórce pełnej śmieci!

Jej ciało pokrywały ogromne guzy. Dzięki inspektorom OTOZ Animals Inspektorat Bielsko-Biała została uratowana. Dziś jest już po operacji!

Gerda to kolejna skrajnie zaniedbana sunia wyrwana z prawdziwego koszmaru, który zgotował jej człowiek… W dniu interwencji sunia znajdowała się w ciasnym pomieszczeniu, które było przepełnione śmieciami: gruz, puszki po piwie, stara opona. Światło dziennie wpadało jedynie przez małe okienko. O miskach z jedzeniem czy wodą Gerda mogła jedynie pomarzyć… Jej stan zdrowia pozostawiał wiele do życzenia – sunia miała kilkanaście guzów rozsianych po całym ciele. Do tego dochodziły: anemia, leukocytoza i podwyższone progi wątrobowe.

Dziś Gerda jest już po operacji usunięcia trzech największych guzów – jeden z nich ważył aż 8 kilogramów! Po operacji odczuła dużą ulgę.

Aktualnie sunia przebywa w domu tymczasowym. Przed nią długa rekonwalescencja. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie i jej rodzinie za otoczenie Gerdy miłością i ciepłem w tym trudnym dla niej okresie.

OTOZ Animals – Organizacja Pożytku Publicznego

Krajowy Rejestr Sądowy

KRS 0000069730

Cel szczegółowy: Inspektorat Bielsko-Biała