Edukacja humanitarna | OTOZ Animals

Od kwietnia na zaproszenie uczniów Jedenastego Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie Inspektorzy OTOZ Animals prowadzili zajęcia dla klas I-III w ramach projektu „Pomóż nam Pomagać”. Inspektorzy opowiadali o pracy w Inspektoracie ds. ochrony zwierząt, o historii powstania Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals. Wszystkie wykłady ilustrowane były przykładami, jakie przynosi nam codzienna służba dla dobra zwierząt. Opowiadaliśmy o prawie zwierząt do godnego życia, o pięciu wolnościach, jakie powinny być spełnione, aby zwierzęta nie cierpiały. Mówiliśmy prawach i obowiązkach, jakie niesie za sobą posiadanie zwierzęcia. O tym, że schroniska są pełne niechcianych i porzuconych zwierząt.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Inspektorzy w dniu 19.05. br. brali udział w dniu otwartym szkoły. Na dziedzińcu szkolnym stanęła estrada z prawdziwego zdarzenia, na której uczniowie gimnazjum prezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne i sportowe. Zwiedzający mogli zwiedzić pracownie szkolne i porozmawiać z młodzieżą biorącą udział w kołach zainteresowań. Na zakończenie uczniowie przekazali nam prawie 150 kg karmy dla kotów i psów, środki czystości dla zwierzaków, koce, miski, smycze i obroże oraz prawie 2 kg smakołyków dla psiej i kociej arystokracji. Inspektorzy na ręce Pani Dyrektor przekazali Dyplom dla uczniów szkoły za wspaniałą zbiórkę darów dla naszych podopiecznych. Dwie uczennice zostały wyróżnione dyplomami oraz drobnym upominkiem od warszawskiego Inspektoratu OTOZ Animals. Nad całością czuwała Pani Agnieszka Matysiak – nauczycielka geografii w tym XI Gimnazjum na Mokotowie, której bardzo
serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Dziękujemy za zaproszenie nas od września, pojawimy się na pewno, wspaniała młodzież, wspaniała kadra nauczycielska. Do zobaczenia po wakacjach.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!