Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Europa mówi STOP EKSTERMINACJI PSÓW W RUMUNII!

Decyzja o tym, czy wszystkie bezdomne psy w Rumunii będą zabite ma zapaść we środę, 25 września. Dlatego właśnie teraz obrońcy zwierząt w całej Europie organizują protesty – aby wywrzeć presję na władze Rumunii i ocalić psy.

21.09.2013r. na pl. Zamkowym w Warszawie odbyła się druga demonstracja przeciwko masowemu mordowaniu bezpańskich psów w Rumunii. W manifestacji wzięło udział około 150 osób. Tydzień wcześniej, 14 września, odbyła się pikieta pod ambasadą Rumunii.
Protesty odbywają się w wielu miejscach Europy miedzy innymi w Niemczech, Belgii, Grecji, na Cyprze oraz w samej Rumunii. Obrońcy zwierząt chcą wywrzeć presję na władze Rumunii, które niedawno przyjęły prawo pozwalające na zabicie wszystkich bezdomnych psów w tym kraju. 25 września ma zapaść decyzja Sądu Konstytucyjnego stwierdzająca, czy znowelizowane prawo jest sprzeczne z konstytucją. Niestety już teraz zwierzęta mordowane są nawet na ulicach, przy bierności policji.

Psy są bite na śmierć, wieszane, kamienowane, w brutalny sposób, masowo wyłapywane są przez hycli, aby następnie zostać uśmiercone – legalnie, jeśli nie powstrzymamy nowego prawa pozwalającego na to.

Przykładowe materiały o sytuacji w Rumunii:

• Fakty TVN  http://fakty.tvn24.pl/prawo-do-zabijania,356494.html

• Szymon Hołownia „Mój bojkot Rumunii” http://www.stacja7.pl/article/1452/M%C3%B3j+bojkot+Rumunii/45