Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Inspektorat OTOZ Animals w Częstochowie wziął udział w „Pikniku Pozarządowym 2012”

W sobotę 26 maja br., w Częstochowie na Promenadzie Czesława Niemena odbyła się jedna z największych organizowanych w mieście imprez adresowanych do mieszkańców Częstochowy. Mowa oczywiście o „Pikniku Pozarządowym 2012”. Swój dorobek zaprezentowało 48 częstochowskich stowarzyszeń, związków, towarzystw, fundacji i klubów w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego połączonych w tym roku z Ogólnopolską Inauguracją Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i 54 Otwartym Wojewódzkim Zlotem Klubów i Ognisk TKKF.
Była to pierwsza tak duża impreza, na której swoją działalność mógł zaprezentować nowootwarty oddział OTOZ Animals – Inspektorat w Częstochowie.
Mieszkańcy miasta nie zawiedli i licznie przybyli na imprezę.
Częstochowianie po raz pierwszy mieli okazję poznać działalność OTOZ Animals i musimy nieskromnie przyznać, że zainteresowanie było ogromne. Inspektorzy OTOZ przygotowali dla mieszkańców miasta liczne atrakcje w tym malowanie buziek dla najmłodszych i puszczanie ogromnych baniek mydlanych, które cieszyły się wielką popularnością nie tylko wśród dzieci 🙂
Inspektorat OTOZ Animals zaprezentował się również na scenie. Młodzi wolontariusze zaprezentowali układ taneczny „Kocia maskarada” i odczytali poruszające wiersze z tomiku „A pies siedzi i patrzy”. Występy OTOZ Animals na scenie amfiteatru zakończyła Pani Barbara Wierzbicka i Jacek Stawiarski wykonując specjalnie na tą okazję przygotowaną piosenką „Do serca przytul psa”.
Piknik zakończył się rozdaniem dyplomów dla Organizacji Pozarządowych z rąk prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka.
Wszyscy bawili się znakomicie, pogoda dopisała a my już przygotowujemy się do Pikniku za rok.