Interwencja inspektorów OTOZ Animals w Oświęcimiu – uratowane psiaki | OTOZ Animals

Otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia, że w pobliżu starego mostu nad rzeką Sołą dwóch pijanych mężczyzn topi psy.

Według zgłaszającej osoby, mężczyźni chwytali brutalnie kilkumiesięczne szczeniaki za sierść i wrzucali do lodowatej rzeki. Na miejsce przyjechał natychmiast nasz Inspektor oraz Straż Miejska, która zatrzymała sprawców i powiadomiła Policję. Zabraliśmy przemarznięte i przerażone psiaki pod naszą opiekę. Jeśli stan zdrowia szczeniaków będzie bez zarzutu,  to wkrótce będą gotowe do adopcji. Już w tej chwili szukamy dla nich nowych, odpowiedzialnych opiekunów.

Obecnie trwa dochodzenie, ale jesteśmy przekonani, że sprawcy czynu poniosą odpowiednią karę.

Nasza organizacja wystąpi w sądzie w charakterze oskarżyciela posiłkowego, gdzie będziemy wnosić między innymi o zakaz posiadania zwierząt do 10 lat .

Dziękujemy wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok krzywdzonych zwierząt i zgłaszają nam takie sytuacje. Pamiętajmy, że często jesteśmy jedynymi osobami, które są świadkiem brutalnego zdarzenia i tylko od nas zależy, jak potoczy się dalszy los krzywdzonego zwierzęcia. Milcząc i odwracając wzrok stajemy się w pewnym sensie tak samo winni jak sprawcy tego typu czynów.

Gdy jesteś świadkiem łamania prawa i znęcania się nad zwierzętami dzwoń:

OTOZ Animals :  58 550 43 73 ; 

Straż Miejska : 986 (darmowy tel. alarmowy)

Policja: 997

Więcej dowiesz się na : tvp.pl

 

( źródło : http://otozanimalsoswiecim.pl/ )

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj