Dramat psów łańcuchowych trwa nadal Kolejna interwencja OTOZ Animals | OTOZ Animals

19 luty 2018 r. Karsin, woj. pomorskie. Inspektorzy OTOZ Animals w słuchawce telefonicznej słyszą łamiący się głos osoby zgłaszającej interwencję i prośbę „jedźcie i ratujcie te psy proszę, one wyglądają jak żywe szkielety…”. Bez chwili zwłoki wsiadamy do samochodu i jedziemy na wskazane miejsce.

Kaszubska wieś … środek lasu … niewielkie gospodarstwo, a w nim one … Trzy niewielkie istoty, zziębnięte, głodne, przerażone, bezsilne i zrezygnowane. Krótki, ciężki, założony na szyję łańcuch trzyma mocno … nie uciekną … nie mają dokąd i chyba nie wierzą że mają po co. Bez schronienia, skulone w sobie, na stercie śmieci starają ogrzać się resztkami sił swoich maleńkich wychudzonych ciałek. Już jesteśmy, będzie tylko lepiej, decyzja Inspektorów o odebraniu zwierząt jest natychmiastowa … Od pierwszego spojrzenia proszą o pomoc i na nasz widok zaczynają machać ogonami i prosząc o jedzenie . Przytulają się jak gdyby nigdy nie zaznały bliskości. Poddają się bez wahania, nie protestują gdy bierzemy je na ręce odpinając
i zostawiając w tyle grube łańcuchy … nieważne dokąd … byle daleko stąd – tak zdają się mówić ich umęczone i niedowierzające spojrzenia.
Na kocykach, w ciepłym aucie zasypiają w kilka sekund.

Już dobrze maluchy … jedziemy do lepszego świata, pełnego dobra, miękkich legowisk, pieszczących ludzkich dłoni oraz misek pełnych pysznego jedzenia.

Uratowane z koszmaru dwa pieski i suczka są już bezpieczne i znajdują się pod troskliwą opieką pracowników i wolontariuszy OTOZ Animals. Gdy będą gotowe po leczeniu i szczepionych znajdziemy Im ciepłe kochające domy.

Zdjęcia z interwencji:

Prosimy o karmę i pomoc w ich leczeniu
Numer konta OTOZ Animals
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
84-207 Bojano
Ul. Rzemieslnicza 2

tytułem: pomoc dla psiaków z Karsiny

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj