Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kobieta chciała uśmiercić 3 kocięta, spowodowała śmierć jednego z nich

Kobieta chciała uśmiercić 3 kocięta w wieku 4 tygodni, wrzucając je do kosza na śmieci, czym spowodowała śmierć jednego z nich. Teraz usłyszała wyrok sądowy!

Sąd Rejonowy w Chrzanowie 10 kwietnia 2024 r. skazał Annę D. za to, że 11 lipca 2023 roku w Chrzanowie chciała uśmiercić 3 kocięta w wieku 4 tygodni, wrzucając je do kosza na śmieci, czym spowodowała śmierć jednego z nich.

Dzięki reakcji osoby trzeciej, która wezwała policję dwa pozostałe kocięta oraz ich matka zostały uratowane.

Anna D. została uznana winną znęcania się nad trzema kociętami oraz ich matką poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowych, w stanie rażącego zaniedbania, tj. niedożywienia, odwodnienia i zapchlenia, a w przypadku kotki oraz jednego z kociąt także rozwiniętej choroby pasożytniczej w postaci świerzbu skutkującym ich złą kondycją fizyczną – wychudzeniem, słabością, niedowagą, a u kotki zanikiem laktacji.

Sąd wymierzył skazanej karę:

– 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata próby,

– nadzór kuratora.

– zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 10 lat,

– przepadek ocalałych kotów: kotki oraz dwóch kociąt na rzecz OTOZ Animals o. Oświęcim,

– nawiązki 2000 zł na rzecz OTOZ Animals o. Oświęcim,

– zwrot kosztów ustanowienia pełnomocnika.

Jako oskarżyciel posiłkowy w sprawie wystąpił OTOZ Animals Oddział Oświęcim, reprezentując pokrzywdzonego, czyli skrzywdzone zwierzęta.

Wyrok jest prawomocny.

Kocia mama dostała na imię Wiktoria, maluchy nazwaliśmy Wera i Wiktor. Cała rodzina na czas leczenia zamieszkała u wolontariuszki OTOZ Animals z Oświęcimia – Kasi. Po zakończeniu trafiła do domów tymczasowych z możliwością adopcji. Dzięki wyrokowi Sądu w końcu mogą być adoptowane i zostać pełnoprawnymi członkami nowych rodzin. 😊

Dziękujemy osobie, która zareagowała na krzywdę tych zwierząt, chrzanowskiej policji, która poinformowała nas o zdarzeniu, domom tymczasowym i adopcyjnym.