Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kochani Przyjaciele – prosimy o pomoc dla starszego, schorowanego Pumela

Pumel trafił do schroniska 12 maja 2014 roku. Został znaleziony leżąc przy drodze w miejscowości Sopieszyno gm. Szemud. Psiak nie miał siły wstać. Jednak jego stan fizyczny nie wskazywał na wypadek komunikacyjny. Kiedy delikatnie się poruszył zaczął okropnie kaszleć.  Pumel został natychmiast przewieziony do przychodni weterynaryjnej. Po szczegółowej diagnostyce okazało się, że Pumel ma niewydolność mięśnia sercowego oraz płyn w płucach. Psiak dodatkowo jest bardzo otyły co nie wpływa korzystnie na jego zdrowie. Jest to stan zagrażający życiu i wymaga natychmiastowej, intensywnej opieki weterynaryjnej.
Jest pod nasza opieką w schronisku Dąbrówka i na chwilę obecną przyjmuje antybiotyki i leki nasercowe. Mamy nadzieję, że zastosowane leki za kilka dni przyniosą oczekiwany efekt. Pumel strasznie kaszle i widać, że go to męczy 🙁   Kaszląc ma odruchy wymiotne  🙁
Niewydolność serca mięśniowego jest chorobą nieuleczalną, nie ma możliwości całkowitego wyleczenia psa. Jednak odpowiednie postępowanie i stosowanie leków potrafi złagodzić jej objawy i poprawić kondycję psa, przedłużając w ten sposób jego życie.
Terapia polega przede wszystkim na podawaniu leków wspomagających pracę mięśnia sercowego, usuwających płyn z klatki piersiowej
Oddzielnym, bardzo ważnym problemem u zwierząt z niewydolnością serca mięśniowego jest masa ciała zwierzęcia. Pumel jest bardzo otyły więc pierwszym krokiem w terapii będzie odchudzanie, bez niego leczenie nie będzie skuteczne. Specjalne diety lecznicze (Royal Canine Veterinary Diet Obesity Control, Royal Canine Veterinary Diet Satiety Support, Eukanuba Restricted Calorie) pomagają w osiągnięciu odpowiedniej wagi.
Chcemy jak najlepiej pomóc Pumelowi dlatego prosimy Państwa o pomoc w sfinansowaniu leczenia i zakupu specjalistycznej karmy.
Osoby, które są pomóc psiakowi prosimy o datki finansowe na konto schroniska:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino
PKO BP: 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616
Dla zagranicznych sponsorów:
SWIFT B/PKO-PL-PW IBAN
74 1020 1853 0000 9602 0068 7616

z dopiskiem „darowizna dla Pumela”

W imieniu Pumela serdecznie dziękujemy za okazane serce