Inspektorzy OTOZ Animals często przyjeżdżają do psów łańcuchowych, których łańcuchy są bardzo krótkie, splątane, wielokrotnie psy nie mają odpowiedniej obroży.

Ten pies trzymany był na krótkim łańcuchu, bez ogniwa obrotowego, w skutek czego łańcuch zaplątał się utrudniając poruszanie się psiaka.Zamiast obroży wokół szyi miał zaciśniętą taśmę holowniczą do auta, taśma była bardzo opieta i na stałe przyśrubowana. Do pseudoobroży również na stałe był przymocowany łańcuch. Wiadomo w tej sytuacji, że pies nigdy nie jest spuszczany z łańcucha. Inspektorka natychmiast uwolniła psa, rozcinając taśmę nożyczkami. Tasma była tak mocno zaciśnięta, że trudno było wcisnąć rękę z nożyczkami.

Inspektorzy założyli obrożę i zmienili łańcuch na 5-metrowy z ogniwem, które uniemożliwia splątywanie się łańcucha. Poinformowali właścicielke o konieczności spuszczania psa łańcucha lub wychodzenie z psem na spacery zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Będziemy jeszcze odwiedzać naszego czarnego futrzaka i sprawdzimy, czy pies jest spuszczany z łańcucha jak obiecala wlaścicelka

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

OTOZ Animals interwenjuje

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!