Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kolejna nasza interwencja w sprawie psow lancuchowych

Inspektorzy OTOZ Animals często przyjeżdżają do psów łańcuchowych, których łańcuchy są bardzo krótkie, splątane, wielokrotnie psy nie mają odpowiedniej obroży.

Ten pies trzymany był na krótkim łańcuchu, bez ogniwa obrotowego, w skutek czego łańcuch zaplątał się utrudniając poruszanie się psiaka.Zamiast obroży wokół szyi miał zaciśniętą taśmę holowniczą do auta, taśma była bardzo opieta i na stałe przyśrubowana. Do pseudoobroży również na stałe był przymocowany łańcuch. Wiadomo w tej sytuacji, że pies nigdy nie jest spuszczany z łańcucha. Inspektorka natychmiast uwolniła psa, rozcinając taśmę nożyczkami. Tasma była tak mocno zaciśnięta, że trudno było wcisnąć rękę z nożyczkami.

Inspektorzy założyli obrożę i zmienili łańcuch na 5-metrowy z ogniwem, które uniemożliwia splątywanie się łańcucha. Poinformowali właścicielke o konieczności spuszczania psa łańcucha lub wychodzenie z psem na spacery zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Będziemy jeszcze odwiedzać naszego czarnego futrzaka i sprawdzimy, czy pies jest spuszczany z łańcucha jak obiecala wlaścicelka