Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Skrajnie wygłodzone psiaki zabrane przez inspektorów OTOZ Animals. Właściciel sądził, że wszystko jest OK.! woj.kujawsko-pomorskie Śliwice

W dniu 30.01.2014 r. inspektorzy OTOZ Animals po wyjątkowo trudnej interwencji zabrali  te biedne maluchy do  prowadzonego przez  nasze stowarzyszenie schroniska. Z niedowierzaniem patrzyliśmy na warunki, w których do tej pory żyły – nędza, brud i skrajne zaniedbanie.

 

 

 

 

W miskach zamiast jedzenia lub wody wyłącznie jakaś bliżej nieokreślona breja. Załączone zdjęcia mówią same za siebie. Same psy – obrazowo rzecz ujmując – wyglądały jak ofiary obozu zagłady. Całkowity zanik tkanki tłuszczowej, wystające kości, sygnalizujące skrajne wygłodzenie. Na domiar złego, pewnie nigdy nie zostały odrobaczone, więc trzeba do tego dodać pasożyty.

Właściciel zwierząt był skrajnie agresywny, awanturował się, groził – gdyby nie pomoc Policji, nie dałoby się nic wskórać. Bezczelnie twierdził, że psy według niego wyglądają dobrze, więc nie ma sobie nic do zarzucenia. Fakty jednak są nieco inne!

Zwierzaki znajdują się obecnie w naszym schronisku w Starogardzie Gdańskim; potrzebują intensywnej opieki. Psy są straszliwie wygłodzone i dosłownie rzucają się na jedzenie – niestety, musimy mocno pilnować dawek żywieniowych, by nie zmarły w wyniku przejedzenia – ich organizmy odwykły od przyjmowania normalnych dawek pokarmu. Nie możemy również podawać im zwykłego jedzenia, lecz musimy polegać na specjalistycznej karmie weterynaryjnej oraz suplementach sprzyjających rekonwalescencji, gdyż obawiamy się, że dotychczasowe warunki życia poczyniły w organizmach maluchów straszliwe spustoszenie.

Za kilka tygodni zwierzaki będą się nadawać do adopcji – apelujemy do wszystkich, by zainteresowali się nimi i rozważyli, czy mogą im zapewnić prawdziwy dom.

Niestety, skrzywdzone zwierzęta odbierane są przez naszych inspektorów bardzo często, dlatego potrzebujemy pomocy w ich leczeniu i utrzymaniu. Inspektorat OTOZ Animals nie otrzymuje żadnej dotacji ani od lokalnych władz samorządowych ani dotacji krajowych. Chcemy dalej ratować maltretowane zwierzęta, leczyć je i  szukać im nowych, dobrych domów, dlatego każda pomoc jest potrzebna, za co bardzo dziękujemy w imieniu naszych ukochanych czworonogów 

konto: OTOZ ANIMALS  55 1020 1853 0000 9902 0069 5668  tytulem – pomoc maltretowanym zwierzętom

81-391 Gdynia ul. Świętojańska 41/16
OPP KRS 0000069730

www.animalsi.pl