Matka niedźwiedzica zabija swoje młode, po czym popełnia samobójstwo | OTOZ Animals

Chińskie media doniosły o nietypowym przypadku niedźwiedzicy, która udusiła swoje młode, aby oszczędzić mu życia wypełnionego niekończącym się cierpieniem, po czym popełniła samobójstwo.

Niedźwiedzie były trzymane na fermie znajdującej się na odludziu w północno-zachodnich Chinach. Zwierzętom codziennie zbierano z woreczków żółciowych żółć, która jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Niedźwiedzie trzymano w tzw. „klatkach miażdżących”, ponieważ zwierzę nie ma możliwości ruchu i jest dosłownie zgniatane.

Żółć zbierana jest przez przetokę, tj. szczelinę w jamie brzusznej prowadzącą do pęcherzyka żółciowego. Ponieważ otwór nigdy nie jest zamykany, zwierzęta podatne są na różne infekcje i schorzenia, wliczając guzy, nowotwory i śmierć w wyniku zapalenia otrzewnej.

Niedźwiedziom zakłada się żelazną kamizelkę ochronną, ponieważ często usiłują się zabić uderzając się w brzuch, nie mogąc znieść bólu.

Osoba będąca na fermie w zastępstwie kolegi, była świadkiem procederu mającego tam miejsce i powiedziała portalowi Reminbao.com, że jest on skrajnie niehumanitarny.

Osoba ta twierdzi również, że niedźwiedzica wyrwała się z klatki po tym, jak usłyszała okrzyk strachu swojego młodego tuż przed tym, jak jeden z pracowników przebił mu jamę brzuszną w celu ekstrakcji żółci.

Pracownicy uciekli, widząc szarżującą w ich kierunku niedźwiedzicę.

Nie mogąc uwolnić młodego, matka ścisnęła je w łapach i udusiła. Następnie upuściła martwe młode i wbiegła głową w ścianę, zabijając się.

Wiele osób praktykujących tradycyjną chińską medycynę zrezygnowało z używania niedźwiedziej żółci, ponieważ dostępne są tańsze zioła i syntetyczne leki zastępcze.

Żółć niedźwiedzi jest tradycyjnie wykorzystywana by „usunąć nadmiar ciepła” z ciała, leczyć gorączkę, schorzenia wątroby i bolące oczy.

Źródło: http://www.trueactivist.com/forum/social-issues-group5/animal-cruelty-forum20/mother-bear-kills-cub-and-then-itself-thread494/

Tłumaczenie : Piotr Piotrowski

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj