Mini Zoo Kielce | OTOZ Animals

Interwencja 18.IX.2007 r.

Zgłoszenie dotyczyło stanu fizycznego zwierząt przebywających na terenie Parku Kultury i Wypoczynku „Stadion“ w Kielcach. Zgłaszająca opisywała niepokojący stan wymion u kozy oraz nieodpowiednie karmienie alpak przez zwiedzających i brak trawy w zagrodach.

Po interwencji w tym miejscu stwierdziliśmy liczne zaniedbania, które należy zgłosić do Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej w Kielcach. W przypadku kozy opisywanej w zgłoszeniu potwierdziliśmy zaawansowany stan zapalny wymion. Osoby pytane o stan kozy poinformowały nas o wizycie lekarza weterynarii, który stwierdził ciążę urojoną i określił stan wymienia jako komplikacje w związku z tym. Nie udało nam się zdobyć informacji co do zaleceń lekarza i ich realizacji.

W przypadku wszystkich kopytnych zwierząt przebywających w tym mini zoo stwierdziliśmy zaniedbania w pielęgnacji racic (przerośnięte u prawie wszystkich zwierząt do stanu utrudniającego poruszanie się).

Mini zoo na terenie parku to bardzo mały obiekt, w którym zwierzęta przebywają w czterech małych zagrodach na naturalnym podłożu, które jednak m. in. z powodu stosunkowo małej powierzchni zostało zadeptane i nie jest porośnięte trawą. Podłoże to jest miękkie i grząskie co powoduje, że racice nie ścierają się naturalnie i konieczna jest ich regularna korekcja.

Ogólnie stan zwierząt określiliśmy jako zaniedbany.

Przygotowujemy pismo do WIW w Kielcach z prośbą o kontrolę stanu zdrowia zwierząt.

Agnieszka Sergiel
Inspektor d/s Zwierząt Dzikich
OTOZ Animals

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!