Petycja do Unii Europejskiej, aby zastosowała wobec Chin embargo handlowe w związku z naruszaniem praw zwierząt | OTOZ Animals

Link do petycji:

http://www.thepetitionsite.com/251/460/189/we-demand-eu-embargo-on-china/letter

Chiny nad wyraz często są obiektem raportów dotyczących poważnego naruszania praw człowieka i praw zwierząt. Należy wywrzeć presję na rząd Chin, aby stworzył lepsze prawo, chroniące wszystkich obywateli Chin i znajdujące się w tym kraju zwierzęta.

Rząd Chin cenzuruje dyskurs publiczny, począwszy na artykułach prasowych, skończywszy na wymianie opinii w internecie. Choć obywatele Chin mogą korzystać z Weibo – usługi podobnej do Twittera, to komunistyczny rząd blokuje jakiekolwiek wzmianki o politycznie wrażliwym zabarwieniu. 

Choć coraz więcej Chińczyków dobrze traktuje psy i inne zwierzęta trzymane w domu w charakterze zwierząt towarzyszących, nie jest rzadkością widok kotów i małp trzymanych w klatkach przed restauracjami, w których są gotowane i zjadane.

Chiny muszą zacząć edukować najmłodszych i rozwiać przestarzałe przesądy na temat zwierząt.

Muszą usłyszeć, że reszta świata ma dość deptania praw obywatelskich oraz potwornego traktowania zwierząt. Zażądajmy od Unii Europejskiej, aby natychmiast zastosowała sankcje wobec rządu Chin.

Poniżej treść petycji:

Żądamy, aby Unia Europejska zastosowała wobec Chin sankcje, aby chiński rząd przewidział instrumenty celem zapewnienia przestrzegania praw człowieka, oraz by normy dotyczące dobrostanu zostały wprowadzone na wszystkich szczeblach.

Żądamy, aby problemy etyczne dotyczące zwierząt zostały wprowadzone do chińskich szkół, aby ukrócić okrutne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz aby natychmiast zakazano przesądnych praktyk, w związku z którymi zwierzęta są celowo torturowane i cierpią – w produkcji futrzarskiej, produkcji mięsa, w handlu. Należy natychmiast przeciwdziałać zabijaniu ginących gatunków zwierząt w innych krajach i w oceanach w celu pozyskania składników do rozmaitych etnicznych dań, z którymi się te przesądy wiążą – to musi się skończyć, a Chiny muszą wprowadzić prawo tego zabraniające.

Tak długo, jak chiński rząd na to przyzwala, nie sankcjonując podobnych zachowań – UE musi nakładać na Chiny embargo, możliwie jak najprędzej, aby zakończyć te makabryczne zachowania.

Składamy wyrazy szacunku wszystkim organizacjom, które walczą w Chinach o prawa człowieka i prawa zwierząt. Chcemy im pomóc poprzez zastosowanie potężnego politycznego nacisku.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj