Petycja w sprawie wyeliminowania transportu konnego na drodze do Morskiego Oka | OTOZ Animals

Obrońcy praw zwierząt domagają się od Tatrzańskiego Parku Narodowego całkowitego zakazu transportu konnego na drodze do Morskiego Oka.

Pomóżmy podpisując petycje pod tym adresem:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4278

Do:
Tatrzański Park Narodowy
Dyrektor dr inż. Paweł Skawiński ul.Chałubińskiego 42
34-500 Zakopane
sekretariat@tpn.pl, pskawinski@tpn.pl

My niżej podpisani, którym na sercu leży dobro zwierząt i ich humanitarne traktowanie , domagamy sie podjęcia przez Dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowanych kroków w sprawie przeciążanych koni pracujących na terenie parku narodowego.

Kolejny smutny przypadek związany z padnięciem konia Jordka w dniu 14 lipca br, nie pozwala nam na zachowanie obojętności, w związku z czym domagamy sie całkowitego wyeliminowania transportu konnego z udziałem fasiągów na trasie z Palenicy Białczańskiej do Włosienicy. Sądzimy, ze najbardziej słusznym rozwiązaniem tego problemu jest całkowite odejście od transportu konnego , z uwagi na powtarzające się upadki zwierząt tam pracujących. Sprawa wykorzystywania koni do pracy i wielokrotnego naruszania ich dobrostanu , ciągnie się do wielu lat. Sytuacja odbija się głośnym echem w całej Polsce i Tatrzański Park Narodowy, staje się mimowolnym uczestnikiem negatywnych wydarzeń.

Nadto, zwracamy sie do Dyrekcji TPN z wnioskiem o natychmiastowe wdrożenie wraz z właściwymi instytucjami m.in. samorządem terytorialnym, Tatrzańskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz innymi organizacjami pozarządowymi, których statutowym celem jest ochrona zwierząt – postępowania, mającego na celu określenie sposobu i trybu kontroli wozów konnych kursujących do Morskiego Oka do momentu całkowitej likwidacji pozwoleń oraz bezzwłoczne zatrudnienie weterynarza do nadzoru nad stanem zdrowia koni używanych do pracy w rejonie Morskiego Oka. Uważamy, że bez skutecznego nadzoru, żaden regulamin transportu turystów przez zaprzęgi konne nie rozwiąże niczego. Bierne przyglądanie się istniejącym warunkom pracy koni, doprowadzi wkrótce do kolejnego drastycznego upadku któregoś z zwierząt, kolejnych burz medialnych, apeli i skarg. Dlatego nie jest dopuszczalnym pozostawienie zwierząt bez zabezpieczenia ich należnych ustawowo praw, szczególnie , ze to TPN jest organizatorem transportu konnego poprzez sprzedaż licencji na przewozy konne

Niżej podpisany/a:
Beata K.Czerska
Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
34-500 Zakopane
toz.zakopane@gmail.com

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!