Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pomóż nam pomagać

Wypełnij PITWypełnij PIT
Podaruj swój 1% Animalsom!

OTOZ Animals prowadzi 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt.
W ubiegłym roku uratowaliśmy i znaleźliśmy nowe domy dla 4 765 psów i 1 811 kotów.

Inspektorka z widocznym napisem OTOZ Animals trzymająca jasnego kundelka.Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 zwierząt, którymi się opiekujemy, leczymy w razie potrzeby, szczepimy przeciwko chorobom zakaźnym oraz szukamy nowych, dobrych domów.

Inspektorka razem z trzema uratowanymi końmi. Podaje karmę jednemu z nichPozyskiwane z 1 procenta  środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu  naszych schronisk, stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę.  Przygotowujemy schroniska do zimy – zakupujemy nowe budy, karmę, szczepionki i leki, leczymy chore i ranne zwierzęta ratując im życie.

W 2013 roku uratowaliśmy niehumanitarnie traktowane zwierzęta podczas 3890 interwencji przeprowadzonych przez  naszych inspektorów na terenie całej Polski. Liczba inspektoratów OTOZ Animals wzrosła do 21. Kontrolujemy warunki życia psów łańcuchowych starając się zmienić ich los.
W przypadkach wymagających natychmiastowej pomocy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt zabieramy zwierzęta niehumanitarnie traktowane, nie pozwalając na dalsze znęcanie się nad nimi.

Zdjęcie z protestów pod sejmem, przedstawia tłum z transparentami nawołującymi do zaprzestania uboju rytualnego.W 2013 r. aktywnie walczyliśmy przeciwko ubojowi zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, czyli zarzynanie żywcem, co powszechnie określa się mianem „ubój rytualny”.
Aktywnie uczestniczyliśmy w szeroko zakrojonej akcji  edukacyjnej, wywieraliśmy wraz z innymi organizacjami stały nacisk na posłów, uzyskaliśmy również poparcie wybitnych przedstawicieli polskiej nauki oraz kultury.

Finałem kampanii było zorganizowanie trzech wielkich demonstracji przed planowanymi terminami głosowania nad projektem ustawy dopuszczającej ubój rytualny.
Ostatecznie projekt został odrzucony w dniu 12 lipca 2013 r.
Było to wielkie zwycięstwo dla ruchu ochrony zwierząt w Polsce.

 

Dzięki funduszom zgromadzonym z odpisów jednoprocentowych i  otrzymanym darowiznom byliśmy w stanie przeprowadzić następujące zmiany w naszych schroniskach w 2013 roku:

  • schronisku w Dąbrówce wykonaliśmy 10 nowych  dużych wybiegów wielkopowierzchniowych wraz z kojcami;
  • schronisku w Bydgoszczy i w Tczewie wykonaliśmy 4 nowe wybiegi dla psiaków
  • modernizowano kociarnie w następujących schroniskach: Słupsku, Elblągu, Oświęcimiu.
  •  W Tczewie powstaje nowy pawilon dla kotów wraz z dużą wolierą
  • schronisko w Słupsku zostało odnowione i rozbudowane – zarówno miejsca przetrzymywania zwierząt, jak i ambulatorium lekarsko-weterynaryjne
  • zakupiliśmy dwa samochody z przeznaczeniem na pogotowie dla zwierząt do
    przewozu bezdomnych i rannych zwierząt po wypadkach komunikacyjnych

Udało nam się również pozyskać teren pod całkowicie nowe pomieszczenia w schronisku „Ciapkowo”.

W przedsięwzięciu tym aktywnie wspierał nas Urząd Miasta Gdyni przeznaczając dotację na inwestycję, dzięki której wybudowaliśmy ogrzewany pawilon dla psiaków.Nasze działania oraz  coroczne sprawozdania merytoryczne i finansowe  można śledzić na www.animalsi.pl

W tym roku nadal pragniemy pomagać zwierzętom, dlatego prosimy Państwa o pomoc w pozyskaniu jednego procenta podatku.

Jak możesz pomagać poza przekazaniem jednego procenta ?

Nasz numer konta  : PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668

Paypal : paypal@otoz.pl