To nie był głupi żart… | OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals otrzymali zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki gminy Szumud woj. pomorskie, o uwiązanym do trakcji elektrycznej danielu.
Kobieta opowiedziała nam o tym, co chwilę wcześniej ujrzała przy drodze gminnej. Zwierzę przykute krótkim łańcuchem z dwóch stron poroża do betonowych słupów tak krótko, że praktycznie nie mogło zrobić minimalnego ruchu. Szarpało się na wszystkie strony, chcąc uwolnić się za wszelką cenę i uciec z tego miejsca w pobliski las. Jak się okazało na miejscu, jedno z poroży było mocno uszkodzone łańcuchem, który przy szarpnięciach zaciskał się coraz mocniej na głowie przerażonego zwierzęcia. Bez schronienia, przy drodze, narażony ze wszystkich stron na niebezpieczeństwo pozostał sam sobie. Gdyby został zaatakowany przez watahę psów, konałby w męczarniach zjadany żywcem!

Nasi inspektorzy niezwłocznie udali się pod wskazany adres, mając nadzieję że że jest to tylko głupi żart, jednak to co zobaczyli zaparło im dech w piersiach. „Pomysłowość „”gospodarza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Twierdził, że daniel się przybłąkał i uwiązał go do czasu pojawienia się właściciela. Niestety na pytanie inspektorów gdzie zgłosił fakt o przybłąkanym zwierzęciu, nie potrafił odpowiedzieć. Decyzja o uwolnieniu i odbiorze daniela była natychmiastowa, niestety tak przerażone zwierzę wycieńczone brakiem możliwości położenia się ze względu na krótki łańcuch, walczyło z inspektorami i osobami, które pomagały go uwolnić. Po 15 minutach wreszcie poddał się i udało się odplatać zakute w łańcuch poroża.
Daniel jest już bezpieczny w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo. Mamy nadzieję, że jeszcze zaufa człowiekowi.
Jeżeli chcecie pomóc w utrzymaniu naszego kolejnego mieszkańca (takiego jeszcze nie mieliśmy) prosimy o drobne wpłaty, które pomagają nam utrzymać przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo, gdzie, przywozimy z interwencji, wygłodniałe, bite i chore zwierzęta gospodarskie – konie, cielaki, kozy, krowy a tym razem daniela o imieniu Maciuś.
W tytule przelewu – dla Maciusia
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
oraz Paypal : paypal@otoz.pl
OTOZ Animals
ul. Rzemieślnicza 2
84-207 Bojano
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom !

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj