Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Uratowana jedenastka.

Mała wieś w województwie kujawsko-pomorskim, uboga rodzina z niepełnosprawnym umysłowo chłopcem, który na swój sposób kocha zwierzęta. Terenowy inspektorat OTOZ Animals w Płocku od dłuższego czasu próbował nawiązać kontakt z rodziną. Inspektorzy z siedziby głównej stowarzyszenia wraz z inspektorkami z Płocka wspólnie podjęli interwencję.
Na podwórku 14 psów, większość biegająca luzem, parę uwiązanych na metrowych łańcuchach do rozpadających się pozostał…ości chlewika. Znaczna część psiaków miała oznaki wychudzenia.
W obecności inspektorów psy walczyły o kawałek chleba.
Sytuacja rodziny i psów była bardzo ciężka, mama chłopaka nie wykupywała niezbędnych dla siebie leków, aby zakupić chleb dla psiaków. Chłopak na swój sposób kochał psiaki, które znalazły się na rodzinnej posesji. Dbał o nie jak tylko potrafił i na ile pozwalały finanse. Psy rozmnażały się w niekontrolowany sposób. Chłopak ratował wszystkie przybłędy z okolicy domu – gmina nie wykazała chęci pomocy.
Inspektorzy po długich rozmowach za zgodą właściciela zabrali 11 psów, 3 psy(samce) w dobrej kondycji ze względu na więź emocjonalną nie zostały zabrane. Odebranie wszystkich psów mogło spowodować znaczne pogorszenie się stanu zdrowia chłopca.

Wszystkie zabrane psy zostały umieszczone w jednym z schronisk prowadzonych przez OTOZ Animals.
Wszystkie psy muszą zostać poddane szczegółowym badaniom oraz leczeniu, wszystkie suczki zostaną wysterylizowane. Inspektorat OTOZ Animals w Płocku będzie stale kontrolował sytuację rodziny oraz dowoził karmę dla pozostałych trzech psiaków.

Prosimy o pomoc w leczeniu i utrzymaniu uratowanych zwierząt.
Prosimy o wpłaty na konto:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – OTOZ Animals
ul. Rzemieślnicza 2
84-207 Bojano
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
oraz Paypal : paypal@otoz.pl
tytułem – uratowana jedenastka
Pomóż nam pomagać!

Wszystkie psy po odbyciu kwarantanny będą czekały na nowe kochające domy.