Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Uratowana po 10 latach spędzonych na łańcuchu.

Uratowana po 10 latach spędzonych na łańcuchu.

Kolejna interwencja OTOZ Animals i kolejna odebrana mała suczka Zębuszka – tak ją pieszczotliwie nazwaliśmy, która swoje całe życie spędziła przykuta łańcuchem do rozpadającej się budy.

10 lat na łańcuchu w cierpieniu i niewyobrażalnym bólu związanym z licznymi ciążami. Regularnie gwałcona przez okoliczne psy, na co właściciel nie reagował- to przecież takie naturalne, pies musi rodzić. Sterylizacja? A po co. Maleńka psinka całkiem zrezygnowana, opuszczona, skazana na łaskę i niełaskę właściciela. Nigdy nie spuszczana z łańcucha, zamiast obroży miała na szyi kawałek smyczy obwiązany drutem . Karma dla psa, czysta woda, to pozostawało w sferze marzeń Zębuszki. Zamiast musiał wystarczyć jej sam namoczony z brudnej wodzie stary chleb, od święta może były zlewki po obiedzie. Za schronienie służyła jej stara rozpadająca się buda, z licznymi prześwitami.

Dzięki osobie zgłaszającej byliśmy w stanie podjąć interwencję oraz udzielić suni pomocy. Tylko dzięki takim osobom jesteśmy w stanie pomagać zwierzętom. W samym tylko 2019 roku uratowaliśmy i oddaliśmy do adopcji 4912 psiaków oraz 2879 kotów. Nasi inspektorzy wykonali na terenie całej Polski 6046 interwencji ratujących życie i zdrowie zwierząt- niestety już wiemy, że ten rok będzie jeszcze gorszy.

Zębuszka jest przekochanym pieskiem, bardzo lgnie do człowieka, widać, że przez te 10 lat najbardziej brakowało jej odrobiny troski ze strony właściciela.
Teraz już bezpieczna w naszej siedzibie, wolna od ciężkiego łańcucha powoli zaczyna rozumieć, że teraz będzie już tylko lepiej. Po zakończonej 14 dniowej kwarantannie będziemy dla niej szukać wyjątkowego domu gdyż w pełni na niego zasługuje.